• 02188566197

اسید فسفریک

اسید فسفریک یکی از مواد شیمیایی پرمصرف‌ در صنعت است که به عنوان ماده ای افزودنی

در نوشابه‌ های گازدار استفاده می شود و در فرایند تولید کود های شیمیایی فسفاته، پاک کننده ‌های صابونی و غیر صابونی، تصفیه آب و فاضلاب، داروسازی، مکمل های غذای دام و طیور (دی و منو کلسیم فسفات)، ضد حریق کردن برخی سطوح و عوامل بازدارنده اشتعال، ونیز جهت تمیز کردن و جرم گیری سطوح فلزی کاربرد فراوانی دارد. اسید فسفریک خوراکی را می توان از افزودن آب به P4O10 تولید کرد. این ماده قدرت اسیدی کمی دارد لذا در شرایط عادی و زمان کم نمی‌تواند ایجاد خطر کند.
گرید :
 
کاربرد اسید فسفریک در صنایع غذایی:
درصنایع غذایی در تولید غذاهای اسیدی و نوشابه‌های گازدار هم چون انواع کولاها این ماده کاربرد زیادی دارد. استفاده از این ماده باعث ایجاد طعم تند در غذاها می شود. پایین بودن قیمت و تولید انبوه این ماده، سبب شده تا نسبت به سایر طعم دهنده های طبیعی هم چون زنجبیل که برای دادن طعم تندی استفاده می شود، یا اسید سیتریک که از لیمو (lemon) و عصاره لیموترش (lime) که برای دادن طعم ترشی بکار می‌رود، در رتبه بالاتری قرار گیرد.
 
کاربرد اسید فسفریک در مواد پاک کننده:
اسید فسفریک صنعتی در تولید پاک کننده‌ها به منظور نرم کردن آب به کار می‌رود. اگر یون های کلسیم (II) و منیزیم (II) که آب سخت را تشکیل می‌دهند، ازبین نروند باعث می شوند با صابون تشکیل رسوبات غیرقابل حل داده که سبب ایجاد لکه بر روی لباس‌ها در هنگام شست و شو می‌شوند.
 
 
کاربرد اسید فسفریک در زدودن زنگ آهن:
از اسید فسفریک صنعتی می‌توان برای زدودن زنگ آهن (اکسید آهن III ) از ابزارهای آهنی یا فولادی استفاده نمود. هم چنین این ماده به عنوان کاتالیست در صنایع پتروشیمی کاربرد دارد.
 
کاربرد اسید فسفریک در پزشکی:
از اسید فسفریک در دندانپزشکی و اورتودنسی، به‌عنوان کاتالیست در ساخت آسپیرین و در پزشکی در درمان سنگ های کلیوی استفاده می شود
 
کود اسید فسفریک:
این ماده به صورت کود اسید فسفریک در کشاورزی به کار می رود.

  • تهران شهرک غرب بلوار دریا روبروی صرافهای جنوبی خیابان رامشه نبش توحید پنجم غربی پلاک2 واحد8
  • 021-88566197،021-88566182
  • 021-86129940
  • 09121145431،09122772718
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ارسال یک پیام

  متاسفانه ایمیل ارسال نگردید   پیغام شما با موفقیت ارسال شد.
بالا